29 grudnia 2011

Rozdział 2


Po powrocie ze szkoły zamknęłam się w swoim pokoju. Musiałam się jeszcze ogarnąć przed pójściem do Clar. Nagle do drzwi zapukał mój młodszy brat Alex. Miał zaczerwienione oczy, widać było, że płakał.
- Hej All, mogę wejść? - zapytał niepewnie. Widziałam jak przez mgłę, jednak szybko powstrzymałam wylew łez. Nie lubiłam kiedy mały płakał, krajało mi się serce.
- Pewnie misiu - młody wszedł do pokoju i usiadł mi na kolanach.
- All, tęsknisz czasem za mamą?
- Oczywiście, że tak. Wszyscy za nią tęsknimy - przytuliłam go do siebie, a na jego twarzyczce pojawił się cień uśmiechu.
- To dobrze. Idziesz dzisiaj do Clary, prawda?
- Tak, ale jak wrócę to zrobimy naleśniki z czekoladą, dobrze? - byłam jedyną kobietą/dziewczyną w domu więc chwilami zastępowałam mu mamę.
- Ok - Alex wyszedł z pokoju, a ja zaczęłam płakać. Ma dopiero 5 lat, a już nie ma matki. Czemu musiało trafić na nią? Na najlepszą kobietę jaką znałam, a nie na jakiegoś zwyrodnialca? Z zamyślenia wyrwał mnie sms od przyjaciółki.
~ " Kiedy będziesz? Zegarka nie masz? ;P " Clary była małym płomykiem. Potrafiła wyrwać mnie z każdego dołka, była najlepszą przyjaciółką jaką mogłam sobie wymarzyć.
~ " Nie dramatyzuj, już idę "

Siedziałyśmy i oglądałyśmy po raz setny ulubiony film Clar. Znałam już z niego wszystkie kwestie, ale co z tego?
- Nie znudziło Ci się jeszcze? - przeciągle ziewnęłam i sięgnęłam po laptopa. Na facebook'u czekała na mnie jedna wiadomość.
~ " Chyba już wiem jak mogę Ci się odpłacić :D Jeśli jesteś ciekawa to przyjdź w poniedziałek o 9 na salę gimnastyczną. Harry " Mimowolnie uśmiechnęłam się do monitora. Co takiego mógł wymyślić nieznajomy?
- Co się stało? Pokaż miiiii ! - Clar rzuciła się na mnie chcąc dorwać laptopa. Na szczęście zdążyłam wyłączyć stronę
- Oglądaj ten film, bo jeszcze coś w nim przegapisz - zrzuciłam ją z siebie i wróciłam do rozmyślania. Co ten zielonooki chłopak może ode mnie chcieć ... ?

_____________________________________________________________
Zastanawiam się czy nie przestać pisać skoro i tak nikt tego nie czyta :)

1 komentarz:

  1. Ale boooskie :)
    Trochę krótkie, ale i tak świetne :)
    Pozdrawiam <3

    OdpowiedzUsuń